Okulistyka

Zaawansowane rozwiązania medyczne, gwarantujące profesjonalizm obsługi

Dzięki licznym sympozjom i konferencjom na bieżąco śledzimy nowości techniczne pojawiające się na rynku medycznym. Sprzęt okulistyczny będący wyposażeniem naszych gabinetów dobieramy zarówno pod kątem technicznym jak i komfortem pacjenta, którego otaczamy opieką. Liczne szkolenia i współpraca z wiodącymi producentami pozwalają nam w pełni wykorzystać potencjał posiadanych przez nas sprzętów diagnostycznych.

Diagnostyka oczu, która pomaga skutecznie dobrać drogęleczenia wady

Odpowiednie wyposażenie naszych gabinetów umożliwia nam przeprowadzanie szerokiej diagnostyki każdego z pacjentów. Jesteśmy w stanie wykonać większość badań diagnostycznych, dzięki temu dobieramy drogę leczenia każdego z pacjentów, a w miarę potrzeby kierujemy potrzebujące osoby do konkretnych specjalistycznych ośrodków medycznych.

Okulistyka
Okulistyka

Kompleksowe i profesjonalne badania wzroku

Szeroka gama sprzętu diagnostycznego pozwala na kompleksową opiekę naszych pacjentów. Wszelkie badania wykonywane są przy użyciu najnowszych bezinwazyjnych technologii. Dzięki temu możemy znacznie skrócić czas wizyty przy jednoczesnym rozszerzeniu profilaktyki.

Badania

Do określenia jaki mamy rodzaj wady wzroku służy autorefraktometr, czyli urządzenie służące do komputerowego badania wzroku. Pozwala na określenie rodzaju wady (krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm).

Tonometria, czyli badanie ciśnienia w gałce ocznej, służy do tego aparat nazywany tonometrem bezkontaktowym (AIR PUFF) lub indukcyjnym (J-CARE).

Badanie w lampie szczelinowej, czyli ocena przedniego odcinka oka (tu należą: spojówka, rogówka, soczewka, aparat ochronny oka i ocena filmu łzowego).

Badanie dna oka przy użyciu oftalmoskopu (najczęściej, wykonywane po rozszerzeniu źrenic). Pozwala na ocenę nerwu wzrokowego, siatkówki, stanu naczyń krwionośnych (zwłaszcza w nadciśnieniu i cukrzycy), ocenę centralnej siatkówki dla (tj. plamki żółtej) w celu wykrycia nieprawidłowości (tu: profilaktyka zwyrodnienie plamki związanego z wiekiem) zwanym AMD i innych zmian w tej części siatkówki.

To najnowocześniejsza metoda obrazowania siatkówki wykorzystująca metodę spektralnej koherentnej tomografii optycznej. Umożliwia uwidocznienie z dużą rozdzielczością (do 3mm) najdrobniejszych zmian w chorobach siatkówki i naczyniówki. Pozwala także ocenić jakość oraz morfologię tarczycy nerwu wzrokowego, istotną w profilaktyce jaskry (tzw. OCT jaskrawe, niektóre skłąda się moduł DX, HRT, GCC). Badanie OCT jest badaniem nieinwazyjnym. Umożliwia uwidocznienie najdrobniejszych zmian w głębokich warstwach siatkówki i naczyniówek oka oraz we wczesnym wykryciu jaskry.
Mówimy tu o takich zmianach jak:

  • dnazy, neowaskularyzacja, wysięki , obrzęk i zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (AMD)
  • błony nasiatkówkowe
  • cukrzycowy obrzęk plamki
  • centralna surowiczna retinopaita
  • otwór w plamce
  • frakcje szklistkowo – siatkówkowe
  • zmiany w naczyniówce

OCT jest bardzo przydatne w monitorowaniu zwyrodnienia plamki żółtej (AMD), kwalifikacji do iniekcji doszklistkowych w wysiękowej postaci tego schodzenia i monitorowania efektów ich działania uzyskać obraz trójwymiarowy (3D) siatkówki i ciała szklistego. W celu uzyskania wysokiej jakości obrazów (skanów) na ogół potrzebne jest rozszerzenia źrenicy.

Pachymetria i ocena kąta przesączania w badaniu OCT przedniego odcinka oka.
- badanie tomograficzne grubości rogówki (pachymetria) jest niezbędna do prawidłowej oceny ciśnienia w gałce ocznej, Jest to badanie niezbędne w diagnostyce jaskry.
- ocena kąta przesączanie: pozwala na pomiarowy ilościowe szerokości i ukształtowania kąta przesączania, które kwalifikują pacjenta z podejrzeniem jaskry do grupy
1) JPOK → (jaskra przewklekła otwartego kąta) lub
2) JP2K → (jaskra zamykającego się kąta)

To nowoczesna metoda badania pola widzenia, która określa subiektywny zakres widzenia pacjenta oraz poziom czułości receptorów siatkówki. Pozwala na wykrycie ubytków w polu widzenia nie dostrzeganych przez pacjenta znajdujących się czysto na obwodzie, poza centrum osi widzenia.
Podstawowe schorzenie w których wykonuje się pola widzenia to: jaskra, choroby plamki żółtej, neuropatia wzrokowe, drany tarczy nerwu II oraz w zaburzeniach neurologicznych.

Dobór soczewek kontaktowych w naszym gabinecie lekarz okulista-konhaktolog dopasowuje Państwu odpowiednie miękkie soczewki sferyczne (do skorygowanie krótkowzroczności i dalekowzroczność) oraz toryczne (do astygmatyzmu) i nowatorskie soczewki progresywne z „dodatkiem” do bliży, zapewniające komfortowego czytania i pracy, przy komputerze pacjentom powyżej 40-go roku życia.
Wizyta soczewkowa pozwala pacjentom na poznanie umiejętności zakładania, zdejmowania i pielęgnowania soczewek. Dokładne informacje, są kluczowe, aby móc długoterminowo, bezpiecznie i komfortowo je użytkować.
Odpowiednie soczewki, płyny, krople pozwalają na zadowolenie pacjent, który objęty jest kompleksową opieką okulistyczną kontaktologiczną.

Zapisz się na wizytę

KORZYŚCI ze skorzystania z technologii EyeLT

  • Najlepsze możliwe widzenie dzięki wykorzystaniu Twojego pełnego potencjału wzroku
  • Doświadczenie bardzo ostrego widzenia
  • Poprawa kontrastu dostrzegana szczególnie po zmierzchu
  • Kompleksowa i indywidualna analizę całego twojego układu wzrokowego
  • Poczucie najwyższego komfortu